10 najšpinavších miest vo vašom dome.

Nečistoty sa skrývajú v celej vašej domácnosti na rôznych nečakaných miestach. Zistite kde všade.

Vodné batérie

Máme na mysli časť, z ktorej vyteká voda. Ak toto miesto nečistíte pravidelne, nájdete tam čiernu pleseň. A vy si čistíte zuby s takouto vodou…

Čistenie: Každých pár mesiacov odstráňte sitko, ktoré slúži ako prevzdušňovač vody a potom ho namočte do octu, aspoň na 15 minút. Jemne pretrite všetky diely kefkou na zuby, aby ste odstránili všetky zvyšky plesne a potom ich dajte na pôvodne miesto. Samotnú vodnú batériu najlepšie vyčistíte a ochránite pomocou NanoPeny-Original. Tá jej povrch vyleští a ochráni pred usadením vodného kameňa, na niekoľko mesiacov. Nečistoty sa potom dajú ľahko umyť iba čistou vodou.

Rukoväte a vypínače

Máme na mysli rukoväť na dverách chladničky, vypínače svetiel a samozrejme aj splachovač toalety. Sú to ľahko prehliadnuteľné veci, pretože sú malé a väčšina ľudí sa zameria na veľké veci ako sú podlahy a police. Každý sa ich totiž dotýka a preto sú vhodným miestom pre mikróby.

Čistenie:  Pretrite rukoväte a vypínače bavlnenou handričkou s trochou NanoPeny-Original. Neviditeľná nanovrstva bráni nečistotám, aby sa pevne prichytili k povrchu a tie sa potom ľahko dajú zotrieť.

Nad kuchynskou linkou

Zíde z očí, zíde z mysle. Aj takto sa staviame k miestam medzi skrinkami a stropom. Nájdete tam roky starý prach, dávno zabudnuté jedlo aj odumreté kvety alebo rastliny. Veľmi málo ľudí čistí tieto miesta.

Čistenie: Pomôžte si rebríkom a použite vysávač. Malý ručný zmeták a lopatka bude tiež stačiť. Na týchto miestach sa pravdepodobne nebude hromadiť prach a nečistoty každý deň, ale aspoň raz za mesiac ich určite vyčistite. Do tejto úlohy sa púšťajte vždy ako prvej, pretože časť prachu potom pristane na miestach, ktoré ste už čistili.

Vaňa

Akákoľvek stojaca voda, ktorá zostáva po sprchovaní alebo kúpeli vo vani plodí plesne, huby a baktérie.

Čistenie: Vaša vaňa alebo sprchový kút by mali byť po každom použití vysušené, aby nedošlo k rastu baktérií. Veď ich využíva denné viac členov rodiny. Aj tu pomôže  NanoPena-Original so svojimi skvelými vlastnosťami. Povrch získa po vysušení vysoký lesk, antibakteriálnu ochranu a pri pravidelnom čistení vám stačí použiť iba vlhkú handričku.

 Vnútro chladničky

Lepkavé nádoby s dávno zabudnutými zvyškami jedla sa denne zmiešavajú a nečistoty nájdeme aj v ťažko dostupných miestach. To však neznamená, že chladničky sú určené na to aby boli špinavé, práve naopak. To isté platí aj pre mikrovlnné rúry.

Čistenie: Nepoužívajte chemické čistiace prostriedky. Namiesto toho naplňte umývadlo s teplou vodou a saponátom na riad. Preložte potraviny z políc chladničky a vyberte ich. Umyte ich v dreze, vytrite dosucha mikrovláknovou handričkou a potom ich vráťte späť. To isté spravte aj s nádobkami.

Kuchynský drez

Vďaka všetkým týmto kúskom potravín zmiešaných vo vlhkom prostredí, je kuchynský drez naozaj špinavší ako záchodová misa po spláchnutí.

Čistenie: Umývajte umývadlo denne a dezinfikujte ho raz alebo dvakrát týždenne. Keramické ale i nerezové umývadlo veľmi dobre vyleští a ochráni znova NanoPena-Original.

Steny okolo vašej toalety

Myslíte si, že tieto miesta máte pod kontrolou, no nemáte ani tušenie koľko nečistôt tam nájdete.

Čistenie: Prostriedky s obsahom enzýmov dokážu odstrániť organický materiál, ale škodia vám aj životnému prostrediu. Keramické povrchy ľahko ochránite NanoPenou-Original. Vďaka nej budú potom tieto miesta lesklé, antibakteriálne a pri pravidelnej údržbe sa budú čistiť ľahšie.

Diaľkové ovládače

Ruky by sme si vo všeobecnosti mali čistiť často. Napriek tomu ich len zriedka umývame, dokonca aj potom, keď sme chorý a deň strávime prepínaním programov. TV ovládač je jedným z najšpinavších povrchov vo vašej domácnosti.

Čistenie: Čistite diaľkový ovládač často. Ak sa chcete dostať lepšie medzi tlačidlá, skúste vatové tampóny namočené v troške alkoholu.

Miesta pod, vedľa a za sporákom

Pamätáte si, ako ste rozliali niečo medzi sporákom a pultom a nevyčistili ste to? Pridajte k tomu okolité teplo z pece a máte ideálne miesto pre baktérie.

Čistenie: Budete musieť odtiahnuť sporák od steny. Ak máte plynový sporák a nemáte ohybné hadice, budete potrebovať pomoc profíka. Odstráňte nahromadenú špinu z podlahy a nezabudnite aj na strany sporáka.

Vnútro pohára na kefky

Nielenže sa ťažko čistia, ale sú zvyčajne umiestnené aj vedľa toalety, ktorá pri splachovaní vystriekne malé množstvo fekálnej vody do okolia. Jednoduchým riešením je mať kefky v ľahko umývateľnom a prenosnom pohári.

Čistenie: Namočte pohár v teplej vode s trochou bielidla na pol hodiny. Opláchnite ho a nechajte ho namočený ešte 30 minút v čistej vode, aby ste odstránili zvyšky bielidla. Alebo použitý pohár dajte do umývačky riadu.

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk,

Leave a Comment