10 pravidiel pre efektívne upratovanie.

Väčšina z vás, ktorí čítate tento článok upratuje okolo domu celý život. Časom sa pridajú vaše deti a stanú sa tak súčasťou čistiaceho klubu. Vieme, že každý má svoj vlastný spôsob čistenia a vie čo mu vyhovuje a funguje najlepšie. Všetci by ale chceli, aby upratovanie bolo trochu rýchlejšie, efektívnejšie a jednoduchšie, že?

Tu je 10 prikázaní pri upratovaní a čistení domácnosti. Čítajte ďalej a zvážte, či tieto tipy sú užitočné aj pre vás!

Čistite z hora nadol.

To platí pre všetky aspekty upratovania. Začnite na najvyššom poschodí a postupujte cestou dole. Prvú vec na ktorú by ste mali pozrieť, keď vstúpite do miestnosti je strop. Ak utierate prach, začnite pri strope (pavučiny), potom postupujte dole stenami, rámy obrazov, dverí, zrkadlá, nástenné lampy, lampy atď. Týmto spôsobom zabránite prachu, aby sa dostal na veci, ktoré ste už vyčistili.

Toto pravidlo platí aj pre okná a zrkadlá vo vašom dome.

Čistite odzadu dopredu.

Ak vysávate, začnite v najkrajnejšom rohu od dverí. Vracajte sa k dverám. Takýmto spôsobom vysávania odídete z miestnosti bez stopy a práve povysávaný koberec vyzerá skvelo. Keď upratujete v kuchyni, začnite s vonkajším čistením skriniek, potom prejdite na zadné keramické obklady stien v kuchyni a postupujte smerom von z miestnosti.

Majte čistiace prostriedky pri sebe.

Usporiadajte si svoje čistiace prostriedky a noste ich so sebou. Rukavice, handry, viacúčelové čistiace prostriedky atď. Eliminujete tak príliš veľa zbytočných ciest tam a späť po celom dome. Vhodné je mať nádobu alebo vedro, kde tieto potreby uložíte. Ak je vedro príliš ťažké, nechajte si prostriedky v blízkosti izieb, ktoré potrebujete upratať.

Prach najprv, vysávanie posledné.

Keď utriete prach ako prvý, smerom zhora nadol a necháte ho spadnúť na zem, zabránite tak čiastočkám prachu, aby sa dostali hore. Potom ho môžete povysávať preč a dosiahnete tak peknú a čistú podlahu. Vysávajte pomalším tempom, aby ste efektívnejšie odstránili všetky nečistoty. Opäť platí, postupovať odzadu smerom dopredu a prekrývajte svoje vysávacie ťahy.

Vykonávajte každý krok uvážene.

Čistenie a upratovanie môže byť namáhavé a únavné. Ak čistíte v jednom smere, ste efektívnejší a máte väčšiu šancu, že vyčistíte všetko dôkladne na prvýkrát. Navrhujeme, aby ste pri čistení miestnosti postupovali buď zľava doprava, alebo sprava doľava. Ja mám tendenciu ísť zľava doprava, pretože je pre mňa ľahšie sa zdvihnúť mojou ľavou rukou a čistiť s pravou rukou. Ak ste v kúpeľni a toaleta je špinavšia ako obvykle, použite čistič a nechajte ho chvíľu pôsobiť. Zatiaľ sa môžete presunúť na inú oblasť v kúpeľni.

Utierajte a vysúšajte.

To platí pre kúpeľne, kuchyne a podlahy. Vždy utrite keramické, kovové i drevené povrchy dosucha, aby ste zabránili vzniku vodných škvŕn a fľakom.

Používajte prenosné domáce čistiace nástroje.

Ak chcete rýchlo odstrániť malé množstvo nečistôt, použite malú metličku a ručný vysávač. Ručný vysávač je skvelý nástroj pre vyčistenie zvieracích chlpov a pomáha udržať veci čisté medzi pravidelným upratovaním.

Upratujte dom ako tím.

Sú chvíle, kedy je potrebná pomoc. Zapojte deti. Zapojte manžela. Zapnite nejakú hudbu a nechajte deti, aby si vyčistili svoju izbu. Váš manžel môže vyprázdniť umývačku. To vám pomôže dokončiť upratovanie rýchlejšie. Pripravte si kontrolný zoznam a priraďte úlohy.

Zvýšte hlasitosť.Untitled

Nie všetkých z nás baví upratovanie, no je potrebné ho vykonať. Keď sa ľahko rozptýlite, čistenie môže trvať dlhšie a nemusíte dokončiť domáce práce, ktoré ste mali. Zapnite si nejakú hudbu a zvýšte hlasitosť. Zistíte, že sa lepšie sústredíte na úlohy a ruky rýchlo dokončia prácu.

Poznaj svoje čistiace prostriedky a povrchy.

Mnoho bežne používaných čistiacich prostriedkov môže škodiť vám alebo povrchu, ak ich nesprávne používate a miešate s inými produktami. Väčšina povrchov v domácnosti má hladkú a nesavú štruktúru. Na tieto povrchy odporúčame používať NanoPenu-Original – produkt vyrobený na báze najmodernejšej nanotechnológie. Čistí, leští a impregnuje v jednom kroku. Takto ochránený povrch sa menej špiní a pri pravidelnom umývaní ľahšie čistí, iba za pomoci vody a vlhkej handričky. Ušetríte tak čas vyhradený na čistenie, financie za bežné škodlivé prípravky a navyše aj životné prostredie. Jej antibakteriálne vlastnosti spravia z vášho domova ekologickú domácnosť.

Teraz, keď už poznáte tieto skvelé čistiace pravidlá, môžete vašu prácu ukončiť rýchlejšie a potom ísť von a užiť si nejaký voľný čas.

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk, housecleaningcentral.com, handymoves.co.uk, angelspropertycleaning.co.uk,

Leave a Comment