5 jednoduchých krokov k žiarivej kuchyni.

Kuchyňu ako jednu z najviac používaných miestností v domácnosti, je nutné dôkladne čistiť. Nemusí to byť na týždennej alebo mesačnej báze, ale aspoň raz za štvrť roka je dôležité zabezpečiť hĺbkové čistenie vášho domova.

Ekologická a čistá kuchyňa znamená, že šetríte náklady na potraviny, vaša rodina sa stravuje zdravšie a životnosť kuchynských spotrebičov sa predlžuje. NanoPena-Original zase zaručí jej následnú ochranu a ľahšiu pravidelnú údržbu, len za pomoci vody a handričky… takže, ako na to?

1. Začnite s náročnými úlohami

Vždy sa uistite, že hĺbkové čistenie začnete s tou najťažšou úlohou – ako je napr. rúra. Prvé riešenie najťažšieho čistenia bude znamenať, že ste využili svoj čas a energiu múdro. Najprv ju odpojte od elektrickej energie. Potom odstráňte všetky stojany a vnútorné mriežky. Ak ste pravidelnú údržbu vašej rúry príliš zanedbali, budete musieť najprv odstrániť hrubú nečistotu. Mastnotu a nečistoty dokáže NanoPena-Original vyčistiť, vyleštiť a impregnovať veľmi ľahko. Jej vlastnosti následne chránia sporák pred pevným prichytením nečistôt a tie sa potom dajú jednoducho odstrániť iba vodou.

2. Vyčistite chladničku zvnútra aj zvonka

Často prehliadaná chladnička je jedným z najdôležitejších spotrebičov v kuchyni – najmä z hľadiska hygieny a zdravia. Jej hĺbkové čistenie je jednou z najdôležitejších úloh – rovnako ako rúra, sa musí najprv odpojiť od elektriky. Kým sa chladnička rozmrazuje, odložte všetky potraviny a jedlo bokom. Vyhoďte všetko po záručnej dobe a skontrolujte aj stav ostatných potravín v chladničke. Po rozmrazení vyberte všetky dózy, nádoby a regály von a vyčistite ich pomocou NanoPeny-Original. Povrchy získajú vysoký lesk i antibakteriálnu ochranu. Nezabudnite na vnútorné steny a dvierka. Vonkajšia časť chladničky bude po aplikácii NanoPeny-Original chránená pred odtlačkami prstov a inými nečistotami.

3. Nezabudnite na skrinky

Aj keď je dôležité čistenie vonkajších častí skriniek na týždennej báze, čistenie vnútorných častí a políc má zásadný význam pre dôkladné vyčistenie kuchyne. Aj tu vám pomôže NanoPena-Original. Začnite ale špajzou. To je náročnejšia úloha a ako sme spomínali, je vždy dôležité začať s najťažšími úlohami. Potom sa pustite do políc. NanoPena-Original odstráni všetky škvrny a police dostanú vysoký lesk a ochranu. Vyhoďte všetky potraviny po dátume trvanlivosti a tie, ktoré sa blížia k tomuto dátumu umiestnite dopredu, aby ste zabránili plytvaniu potravín.

4. Vyhoďte všetky nepotrebné veci

Kuchyňa môže byť aj miestom plná zabudnutých cereálií, prázdnych pohárov a nespárovaných dóz, takže je veľmi dôležité skôr ako začnete s hĺbkovým čistením v kuchyni, tieto zbytočnosti zahodiť. Nemá zmysel držať dózy bez vrchnákov, podobne ako kávovar, ktorý ste dostali k narodeninám, ale nikdy ste ho nepoužívali pretože pijete iný typ kávy. Zbavte sa čohokoľvek čo nepoužívate, bez ohľadu na to, že si myslíte že to možno využijete o 5 rokov neskôr. Ako sa hovorí: „Nemôžete dostať nič nové, ak sú vaše ruky plné starých harabúrd“.

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk,

Leave a Comment