5 tipov, ako zvládnuť predvianočné upratovanie.

Ak premýšľate o predvianočnom upratovaní, nemusíte sa obávať, že by ste mali na kompletné upratovanie domácnosti málo času. Ak si celé upratovanie pekne premyslíte a dobre naplánujete, zvládnete ho aj s NanoPenou-Original v pokoji a s úsmevom.

1. Predvianočné upratovanie s úsmevom na perách

Každé predvianočné upratovanie, nech s ním začnete kedykoľvek, sa dá zvládnuť s úsmevom na perách. Dôležité je určiť si priority a menej dôležité práce v prípade časovej tiesne odsunúť. Ak začínate s upratovaním na začiatku decembra, je to iné, ako keď sa k upratovaniu dostanete až tesne pred Vianocami. Ani v takom prípade však nie je nič stratené a vy si budete môcť užiť krásne vianočné sviatky plné pokoja a pohody vo svojom upratanom byte.

2. Upratovanie celej domácnosti

Predvianočné upratovanie je synonymom pre dôkladné upratovanie celej domácnosti. Predvianočné upratovanie býva tiež spájané s činnosťami, ku ktorým sa počas roka dostaneme minimálne – čistenie skla vo vitrínach, umývanie lustrov, čistenie vykurovacích telies a pod. Nie všetky tieto aktivity sú pre pokojné vianočné sviatky nevyhnutné. Ak si podľa svojich časových možností stanovíte priority, budete mať uprataný byt a pokoj na duši k tomu.

3. Krízový scenár

Nevyhnutnými prácami, ktoré je pred sviatkami nutné vykonať, je v prvom rade štandardné upratovanie domácnosti – vysávanie, vytieranie, utieranie prachu. Čistá by tiež mala byť sanitárna keramika v kúpeľni a WC. Všetky tieto upratovacie práce vám veľa času nezaberú ak ste ich predtým ochránili NanoPenou-Original. Upratujete predsa pravidelne a vďaka NanoPene-Original sa hladké a nesavé povrchy menej špinia a ľahšie čistia iba vodou, takže by vám tento štandardný upratovací rituál mal zabrať maximálne jeden deň. Pokiaľ navyše zapojíte členov svojej rodiny, máte svoj byt uprataný za pár hodín. Takto uprataný byt vyzdobený vianočnými dekoráciami vykúzli tú správnu vianočnú náladu trebárs aj na poslednú chvíľu. Čerešničkou na torte a odmenou za rýchle upratonie potom môže byť sladký spánok v čisto vymenenej posteľnej bielizni.

4. Štandardná varianta

Ak ste si vyhradili na upratovanie viac času, môžete pokračovať ďalšími prácami. Pranie záclon a závesov, umývanie okien, interiérových a vchodových dverí, lustrov či upratovanie kuchynskej linky, … to všetko sú práce, ktoré Vašej domácnosti pred Vianocami určite prospejú. Pečenie zákuskov zanechalo v kuchyni určite svoje stopy a tak bude dôkladné upratovanie celej kuchyne žiadúce. Pri tejto príležitosti si môžete usporiadať a vytriediť kuchynský riad a ďalšie náradie, vytrieť kuchynské skrinky a zásuvky. Preveriť dobu trvanlivosti skladovaných potravín a starostlivo vymyť chladničku a mrazničku. Keď už sa pustíte do dôkladného upratovania kuchynskej linky, nezabudnite na vyčistenie rúry na pečenie a mikrovlnnej rúry. Ak použijete účinnú NanoPenu-Original, bude vaša rúra ako nová. Počítajte s tým, že takéto dôkladnejšie upratovanie by vám malo oproti základnému upratovaniu zabrať zhruba dva dni navyše.

5. Veľkorysé riešenia

Rozhodli ste sa tohtoročné predvianočné upratovanie pojať skutočne veľkoryso? Vyhradili ste si na tieto aktivity dostatok času? Potom by bolo dobré si predvianočné upratovanie rozplánovať do niekoľkých týždňov. Aby ste celý tento náročný proces zvládli v pohode, nesnažte sa všetko zvládnuť za jeden víkend. Súčasťou dôkladného predvianočného upratovania by malo byť upratovanie šatníkových skríň, pracovných stolov a ich zásuviek, ale aj upratovanie v komore či v pivnici. Majte na pamäti, že aj knihy uložené v knižnici potrebujú zbaviť usadeného prachu. Najlepšie je zaprášené knihy ľahko povysávať. Súčasťou dôkladného upratovania by malo byť tiež čistenie vykurovacích telies, vytieranie pod prahmi, tepovanie kobercov či vydrhnutie obkladov v kúpeľni a na WC. Tiež interiérové ​​dekorácie si zaslúžia svoju starostlivosť – vyleštite vystavené sklo, opatrne oprášte vystavené obrazy a vyperte bytový textil. Rozhodne nezabudnite ani na kvety. Aj na ich listoch sa usadzuje prach, ktorý treba zotrieť alebo osprchovať. Ak svoje interiérové ​​kvety navyše pohnojíte a orosíte, odmenia sa vám svojim vzhľadom. A ak takéto „veľkorysé upratanie“ už nestíhate, máte šancu ho uskutočniť budúcoročné Vianoce .

Na záver

Snažte sa plánovať. Určite si priority. Čo viete, že nestihnete, nerobte. Nesnažte sa upratať všetko za každú cenu. V novom roku bude na upratovanie tiež veľa času a mnohé činnosti do nového roku určite počkajú. Zapojte svojich blízkych a tiež deti, upratujte spoločne. Pustite si nejakú peknú hudbu – napríklad koledy a premýšľajte, ako vaše darčeky pod vianočným stromčekom potešia vašich blízkych.

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk, medzizenami.sk, mojavyziva.skgazda.sklepsiebyvanie.centrum.sk,

Leave a Comment