Ako si ľahko udržať kúpeľňu čistú a bez plesní?

Pleseň v kúpeľni

Existuje mnoho produktov, ktoré pomáhajú odstrániť plesne, ale čo keby ste zabránili ich rastu už od začiatku?

Jedným z najčastejších miest, kde sa objavuje pleseň je kúpeľňa. Rast plesní si vyžaduje tieto tri podmienky – vlhkosť, teplo a potravu. Vo väčšine prípadov však nízka úroveň plesní nemá zásadný vplyv na zdravie.

Ale ak vy, alebo iný člen vašej rodiny je alergický na plesne alebo trpí astmou, potom môže byť prítomnosť plesne v domácnosti nebezpečná. To preto, že pleseň môže znečistiť vnútorný vzduch, ktorý je príčinou 94% respiračných ochorení.

Keďže už existuje niekoľko čistiacich prostriedkov, ktoré odstraňujú plesne a huby, my si povieme pár jednoduchých krokov, ako udržať plesne na uzde.

Tu je niekoľko tipov, ako zabrániť vzniku plesní v kúpeľni:

Odstráňte vlhkosť

čistenie vane

Prvým krokom k prevencii je zbaviť sa všetkých zdrojov vlhkosti. To môže byť celkom náročná úloha, pretože kúpeľňa je jedným z hlavných zdrojov vlhkosti v domácnosti. Najprv by ste mali zvážiť inštaláciu ventilátora do kúpeľne, ak ho ešte nemáte. Zapnutie ventilátora počas vášho sprchovania alebo kúpania, tak na pol hodiny, je veľmi účinné na odstránenie vlhkosti vo vzduchu.

Po sprchovaní alebo kúpaní utrite prebytočnú vodu z vlhkého muriva s absorpčným uterákom. Takto eliminujete najmenej ¾ vlhkosti, ktorá podporuje rast plesní.

Ak máte v kúpeľni dlažbu, uistite sa že špáry sú v dobrej kondícii, aby sa zabránilo plesniam nájsť si svoju cestu na ne.

Udržujte všetko suché

Odneste mokré veci, ako sú uteráky alebo oblečenie, ktoré v kúpeľni povzbudzujú rast plesní v priebehu niekoľkých dní. Uistite sa, že tieto veci sa sušia rýchlo, to je istota že nesplesnia.

Opravte všetky nezatesnené miesta, ktoré zabránia hromadeniu vlhkosti vo vašej kúpeľni. Je dôležité aby sa staré potrubie vymenilo ako náhle sa prejavia jeho známky chátrania.

NanoPena

Zvýšte prietok vzduchu

Odtiahnutie nábytku od stien a nechanie otvorených dverí, umožní cirkuláciu vzduchu v kúpeľni. Všetky zákutia a aj tmavé priestory musia byť udržiavané dobre vetrané. Čerstvý vzduch je nevyhnutný pre prevenciu proti rastu plesní.

Používajte NanoPenu-Original

Ochráňte vašu kúpeľňu NanoPenou-Original, ktorá vytvorí na povrchu hladkého a nesavého materiálu neviditeľný ochranný film – nanovrstvu, ktorá odpudzuje vodu a bráni nečistotám sa na povrchu pevne prichytiť. Nielen špina, ale aj vodný kameň a plesne nemajú šancu sa na povrchu pevne prichytiť a dajú sa ľahko odstrániť iba vodou. Zrkadlo, sprchový kút, vaňa, umývadlo, batéria, obklad, toaleta a ďalší nábytok získajú na niekoľko mesiacov nano ochranu, vysoký lesk a povrchy sú navyše antibakteriálne.

Náchylnosť rastu plesní v kúpeľne závisí len na údržbe a všeobecných okolnostiach vašej kúpeľne. Držte sa týchto tipov ako si udržať kúpeľňu bez plesní a čistú, aby bola vaša rodina zdravá!

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk, lifestyle.com.au, writestudio.com, ntelagent.com, novinky.cz,

Leave a Comment