Ako správne vyčistiť mosadz?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mosadzne kluckyMosadz je krásny kov, ktorý môže nádherne rozžiariť miesta v dome.

Mosadz je zliatina zinku a medi. Použitý pomer kovov závisí na zamýšľanom použití predmetu. Mosadz je populárna a používa sa pre riad, zrkadlové rámy, rámy, vázy, svietniky, nástroje, šperky, kovania a ešte oveľa viac.

Mosadz, tak ako striebro a iné kovy, sa ľahko poškvrní. Takže ktorý spôsob je najlepší pre vyčistenie vašich mosadzných kúskov? Jedna z prvých vecí, ktorú budete potrebovať urobiť, je zistiť, či sa jedná o mosadz alebo mosadzou iba pokovaný povrch.

Mosadz alebo pokované mosadzou?

Dôležitý prvý krok k poznaniu, ako vyčistiť vec z mosadze, je určiť či ide skutočne o mosadz alebo len o oceľ pokovanú mosadzou.

Rýchly a jednoduchý spôsob, ako to zistiť, je skúsiť priložiť na predmet magnet. Ak magnet spadne, váš kus je z mosadze a mali by ste čítať ďalej!

Ak sa magnet prichytí, váš predmet je len mosadzou pokovaný a čo vidíte nie je špina ale hrdza.

V tomto prípade si vezmite veľmi jemnú kefu a odstráňte hrdzu preč. Je možné, že potom budete potrebovať predmet znova pokovať.

Aké sú možnosti čistenia?

Existuje mnoho „zaručených“ spôsobov ako vyčistiť mosadz. Od použitia oleja, mydlovej vody, kečupu a worčestrovej omáčky, citróna a soli, octu, zubnej pasty, jogurtu a iné. Všetky tieto „recepty“ možno na krátky čas môžu mosadz vyčistiť, ale z dlhodobého hľadiska ju nedokážu ochrániť pred oxidáciou a nečistotami.

Vyčistite a ochráňte mosadz dlhodobo.

NanoPena-Original, ktorá vznikla na báze nanotechnológie, čistí, leští a impregnuje povrchy v jednom kroku. Malé množstvo peny naneste na mosadzný predmet, nechajte chvíľku pôsobiť a potom ju zaleštite. Mosadz takto jednoducho vyčistíte, dosiahnete jej krásny lesk a navyše ju dlhodobo ochránite proti nečistotám. Takto ochránený povrch sa menej špiní a pri jeho následnom čistení vám stačí použiť len vodu a vlhkú handričku.

Mosadz dokáže krásne oživiť váš domov.

Pravidelným čistením a leštením handričkou a používaním NanoPeny-Original, udržíte vaše domáce mosadzné predmety stále krásne s minimálnou prácou.

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Objav ten rozdiel..

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk,

Leave a Comment