Ako ľahko vyčistiť mosadz.

batéria z mosadze

Keď sa mosadz  časom zakalí, nevyzerá veľmi príťažlivo. Našťastie nie je zložité jej lesk obnoviť. Ak vás zaujíma ako  čistiť mosadz rýchlejšie a ľahšie, tak ste na správnom mieste. Je tu veľmi účinná metóda, ktorá dokáže vrátiť mosadzi nielen vysoký lesk, ale ju aj dlhodobo ochrániť.

Čo potrebujete:

NanoPena-Original – prípravok s výhodami modernej nanotechnológie a bavlnenú handričku.

Čistiť alebo nečistiť?

Ak chcete, aby vaša mosadz mala viac zvetraný vzhľad, tak čistenie nemusí byť vôbec potrebné. Takisto pravidelné čistenie pomocou abrazívneho čistiaceho prostriedku môže urobiť viac škody ako úžitku a to najmä v prípade, ak sa jedná o starožitnosť. NanoPena-Original je neabrazívna a vhodná na všetky hladké a nesavé materiály, takže aj na vyčistenie a ochranu mosadze.

Je to vlastne mosadz?

trúbka z mosdze

Predtým, než začnete mosadz čistiť sa uistite, či to v skutočnosti mosadz je. Nemusíte byť expert na mosadz na to, aby ste mohli povedať či sa jedná o objekt z mosadze alebo len mosadzou pokovaný. Stačí ak priložíte magnet k objektu. Ak sa pritiahne, jedná sa len o povrchovú mosadz. Pri čistení takéhoto objektu dávajte pozor, aby ste neprešli až k základnému kovu.

Ako vyčistiť mosadz

Čistenie mosadze s NanoPenou-Original je veľmi rýchle a jednoduché. Nastriekajte na povrch tenkú vrstvu NanoPeny-Original a nechajte 1-2 minúty pôsobiť. Potom zoberte bavlnenú handričku a ešte za vlhka krúživými pohybmi prineste mosadz do vysokého lesku. Na handričke vám budú ostávať nečistoty, takže je dôležité použiť vždy jej čistú čas, aby ste si špinu nezanášali späť na povrch. Vznikali by tak mazanice a šmuhy, ktorých sa chceme zbaviť. Povrch z mosadze dostane okrem vysokého lesku aj neviditeľnú, dlho trvácnu ochranu pred tekutinami a nečistotami. Nano vrstva bráni nečistotám niekoľko mesiacov, aby sa pevne prichytili k povrchu, takže ten sa bude odteraz ľahko a rýchlo umývať iba za pomoci čistej vody a handričky. NanoPena-Original tak šetrí váš čas a energiu potrebnú na čistenie mosadze, financie za čistiace prostriedky a chráni samotnú vec z mosadze.

NanoPenu–Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany rôznych povrchov v domácnosti pomocou 100 % ProfiNano ochrany s trvanlivosťou a funkčnosťou až na niekoľko rokov, sa dozviete na www.nanoservice.sk.


Zdroj: nanopena.sk, thomasnet.com, mnn.com,

Leave a Comment