Ako vyčistiť žulu v domácnosti?

Žulová pracovná doska

Žula je cenená pre svoj vzhľad a trvanlivosť a preto zostáva obľúbenou voľbou pre pracovné dosky, podlahy a obklady. Držte sa tejto stratégii čistenia, aby ste zabezpečili, že vaše žulové povrchy si zachovajú svoju prirodzenú krásu.

Žula je hornina zložená prevažne z kremičitanov, ako je kremeň, živec a sľuda, ktoré tvoria farebné škvrny a žily na povrchu, pre ktorý je tak obľúbený pre kuchyne a kúpeľne. Je to jeden z najtvrdších kameňov používaných pri interiéroch. Žula má antibakteriálne vlastnosti a je prirodzene odolná voči teplu, vode, poškriabaniu a väčšine kyselín, ktoré nájdeme v kuchyni.

Pokiaľ ide o starostlivosť žulového povrchu, odporúčame dodržiavať túto stratégiu:

Myslite na ochranu: Ošetrenie žulového povrchu s impregnačnou NanoPenou-Original dodá povrchu ochranu pred škvrnami. Povrch je odolnejší pred nečistotami, ktoré sa potom ľahšie umývajú iba vodou. Impregnačná ochrana je antibakteriálna, netoxická a bezpečná pre potraviny.

Preventívne opatrenia: Vždy používajte tácky pod poháre, zvlášť tie, ktoré obsahujú alkohol alebo citrusové šťavy a pod teplé jedlá tiež. Neukladajte na žulovú dosku farebné predmety – napríklad jedlé oleje alebo kozmetiku na báze oleja a krému.

Kúpeľňa a žula

Chráňte ju pred abrazívnym pieskom a hlinou: Častejšie umývajte podlahy pomocou suchého mopu, bez použitia chemických prostriedkov. Minimalizujte roznášanie nečistôt, umiestnením protišmykovými rohoží alebo koberčekov pri vchodových dverách. Ak používate vysávač na žulové povrchy, uistite sa, že hlavica a kolieska sú v TOP stave, pretože opotrebované zariadenie môže žulu poškriabať.

Ak zostane na povrchu škvrna: Ihneď ju vsajte (neutierajte) do papierovej utierky (stieraním rozšírite škvrny). Opláchnite oblasť vodou prípadne jemným saponátom na riad. Podľa potreby opakujte niekoľkokrát. Oblasť potom dôkladne osušte handričkou.

Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky: Žula môže obsahovať stopové množstvo minerálov, ktoré sú citlivé na kyseliny, takže nepoužívajte čistiace prostriedky obsahujúce citrón, ocot alebo iné kyseliny. Nepoužívajte ani čistiace prášky alebo abrazívne krémy či odstraňovače hrdze. Vyhýbajte sa amoniaku, bielidlám alebo čistiacim prostriedkom s rozpúšťadlami a žieravinami, ktoré by mohli zničiť impregnačnú ochranu NanoPeny-Original.

Žula

Bezpečné čistenie

Radíme vám čistiť žulové dosky denne vlhkou handričkou alebo malým množstvom jemného saponátu na riad a plochu potom vysušiť mikrovláknovou utierkou. Po ľahkom pretretí sa vynorí krásny lesk.

Ak chcete ísť ľahšou cestou, použite na čistenie a ochranu žuly NanoPenu-Original. Čistí, leští a impregnuje žulové dosky, podlahy i sprchové steny.

Všeobecne platí, že žulové povrchy by sa mali čistiť mäkkou bavlnenou tkaninou, alebo čistým mopom spolu s jemným neutrálnym prípravkom, alebo čističom špeciálnym na žulu. Ak použijete NanoPenu-Original , stačí vám povrch opláchnuť vodou a osušiť mäkkou handričkou na odstránenie vodných škvŕn a šmúh.

Odstraňovanie škvŕn zo žuly

Hoci žulové povrchy majú určitú odolnosť proti škvrnám, je stále pravdepodobné, že sa kde-tu objavia, najmä na miestach prípravy jedla a v kúpeľni. Bežné škvrny v kuchyni a kúpeľni sú na organickej a olejovej báze. Dodržiavanie našej stratégie, vám pomôže týmto škvrnám predchádzať a následne ich aj šetrne odstrániť.

NanoPenu-Original si môžete zakúpiť na www.nanopena.sk.

Viac o možnostiach ochrany povrchov pomocou najmodernejšej nanotechnológie s efektom Easy-To-Clean až na niekoľko rokov sa dozviete na www.nanoservice.sk.

Povedz svoj názor v komentári  a lajkni, prípadne zdieľaj článok, ak sa ti páčil ;) ďakujem.


Zdroj: nanopena.sk,

Leave a Comment